Rewind: Skyline – Urbanica - tracklist.cz

Pusť si:

čtvrtek 16. dubna 2020

Rewind: Skyline – Urbanica

Dnes v rubrice Rewind zavzpomínáme na desku s názvem Urbanica od české kapely Skyline, která vyšla v dubnu roku 2004.

Album vyšlo u labelu U:Bahn Records a původně mělo vyjít už v roce 2003. Pozdější vydání zapříčinily především personální změny v kapele, přičemž se v některých finálních skladbách objevují ještě původní členové této elektronické formace, kterou ovlivnil především zvuk drumandbassu. Poprvé se zde tak objevují třeba MC Nu:C, kytarista Majkii B a zpěvačka Jitka Charvátová. Není tedy divu, že některé tracky znějí jako písničky od Kosheen, jiné zase jako skladby formace Asian Dub Foundation.

Zajímavá byla i následná distribuce, kdy album vyšlo jako příloha dnes už dlouho neexistujícího časopisu Ultram:x, a také ve speciální edici na dvou CD, kdy první obsahovalo nových dvanáct skladeb, na druhém pak byly remixy několika tracků z prvního alba Riders In The Store a pár dalších raritních studiových záznamů, přičemž nechyběl ani záznam živého vystoupení v Paláci Akropolis z roku 2003.  

Stejně jako debut z roku 2001, i Urbanica byla jedním ze zásadních alb české taneční scény, a i když současnou tvorbu Skyline už nesleduji, tak právě jejich druhá deska byla jedním z mých prvních kontaktů s drumandbassem.

Žádné komentáře:

Okomentovat