Rewind: Noisia - Split The Atom - tracklist.cz

Pusť si:

čtvrtek 23. dubna 2020

Rewind: Noisia - Split The Atom


Rovných deset let a pár dní k tomu uplynulo od doby, kdy se tříčlenná holandská parta Noisia rozhodla štěpit jádro. Ale nebudu tu na křeč tahat další nepřesná přirovnání, jdeme si zavzpomínat.

Ačkoliv tou dobou mohla být Noisia vnímaná hlavně jako drumandbassový projekt (a možná do teď je), jejich debutové album mělo žánrový přesah. A nebylo to žádné překvapení, když si vzpomeneme třeba na skvělé breakbeatové Lekker EP z roku 2006 vydané pod alteregem Hustle Athletics, na které odkazuje track Red Heat. Na Split The Atom samozřejmě najdeme několik drumandbassových kousků, jako je třeba legendární Stigma nebo Diplodocus, které spatřily světlo světa ještě o pár měsíců dříve jako samostatné singly. Ale kromě nich se zde objevuje směs breakbeatu, electra a výrazně je znát i vliv tehdejší dubstepové vlny. 

Připomenout si můžeme i několik dalších umělců, kteří se na albu podíleli - Amon Tobin v tracku Sunhammer, Hand Gestures byl výsledkem spolupráce s Joe Seven, známý je i vokál v My World (Giovanca Ostiana). A zapomenout nesmíme ani na britské Foreign Beggars (o kterých se teď bohužel mluví v souvislosti se smutnou událostí). Na to navázal i společný projekt I Am Legion o tři roky později.

V únoru 2012 jsme se dočkali ještě speciální edice alba, která vyšla pod hlavičkou labelu mau5trap. K původním 19 trackům přibyly singly Tommy's Theme a Could This Be a několik remixů, namátkou od Loadstar, The Upbeats nebo Excision & Datsik.


Žádné komentáře:

Okomentovat