Zrní - Nebeský klid - tracklist.cz

Pusť si:

pátek 13. března 2020

Zrní - Nebeský klid


Stálice české alternativní scény - tak by se dala ve zkratce charakterizovat kapela Zrní. Na začátku března vydali již šesté studiové album s názvem Nebeský klid.

Kladenská pětice na něm neztratila nic ze svého typického zvuku, který kombinuje velké množství stylů včetně elektroniky. Naopak se ho podařilo posunout ještě o velký kus dál, což bude i zásluha slovenského producenta Pjoniho, který se na albu podílel. Vzhledem k dalším aktivitám kapely, například loňskou sérií koncertů Havlovy děti Havlovi, určitě nepřekvapí, že se v jedenácti skladbách otevírají aktuální témata. Hned úvodní skladba Neposlušnost je o mezigeneračním střetu. Můj osobní favorit je píseň Trest ("U toho jsi byl, stáls, mlčels u poprav"), za zmínku určitě stojí i Poletíme spolu na bílém koni s hostující Lenkou Dusilovou.

Nebeský klid chytne hned na první poslech, ale pokud ho necháte "uzrát" a u jednotlivých skladeb se na chvíli zastavíte, oceníte ho ještě víc. A protože je původně plánované turné pozastavené, můžete kapelu čtyř Honzů a jednoho Ondřeje podpořit alespoň nákupem merche nebo desky, kterou si poslechnete doma. Hezky v klidu.Žádné komentáře:

Okomentovat