Sevdaliza - Oh My God - tracklist.cz

Pusť si:

středa 29. ledna 2020

Sevdaliza - Oh My God

Holanská umělkyně s íránskými kořeny Sevdaliza, vlastním jménem Sevda Alizadeh, se věnuje produkci hudby už od roku 2012. Průlomové pro ni však bylo až debutové album ISON z roku 2017, na kterém kombinuje elektroniku, trip hop i alternativní pop. Deska svým svěžím a neotřelým zvukem získala pozitivní kritiku od všech vlivných hudebních časopisů. 

V dalším roce následovalo neméně úspěšné EP The Calling, na kterém ještě více dominují silné basové linky, smyčce. Loni obohatila svojí diskografii o dva zvukově odlišné singly Darkest Hour a Martyr, oba se objeví na její připravované druhé desce. Zatímco první ze singlů, kombinuje Sevdalizi jedinečný hlasový projev s temnějším tanečním rytmem, ve druhé skladbě, díky klasickým bicím, smyčcům i syrové base, odkazuje více na debut.

Minulý měsíc po amerických útocích na íránské území vydala Sevdaliza, která se sama narodila uprostřed války a jako pětiletá opustila se svými rodiči rodný Írán, prohlášení, ve kterém odsuzuje konflikty a vládnoucí režimy, které dokrmují válku, nenávist a násilí proti celému lidstvu. 

Na tyto události navazuje i dnes vydaný protest song Oh My God, kde vypovídá o současném světovém sociopolitickém klimatu. Po hudební stránce je více přístupnější a bez výrazných hlasových experimentálních poloh, které Sevdaliza ve své tvorbě často používá. Rozhodně ale nepůsobí lacině a přál bych si, aby její vzkaz měl kýžený dozvuk.   

Žádné komentáře:

Okomentovat